Esra Aslan

1984 yılında doğan Esra Arslan, 2002ʼde girdiği İstanbul Üniversitesi İngilice İşletmeʼde öğrenimi boyunca restoran idaresinden plaza çalışanlığına kadar bir yığın işle uğraştıktan sonra 25 yaşında hayatta keyif almadığı işlerle ilişkisini keserek müzikle ilgilenmeye başladı. 4 sene kadar en kıymetlisi Selim Seslerʼle olmak üzere; Romani müziğinden Rembetikoʼya, serbest doğaçlamaʼdan post rockʼa kadar bir çok janra ile şarkıcı olarak iştigal etti. 2013 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümüʼne kabul edildikten sonra kompozisyon ve ses teknolojileri alanında da keyifle var olmaya devam etti.

Bölümün bitirme projesi olarak bestelediği, proje/performans yöneticiliğini ve video kaydının ses miksini yaptığı “CASA; Perküsyon, Vokal, Buluntu Objeler ve Akustik Alan için Kompozisyon” performansında Enerji Müzesiʼnin akustik alanını ve müze içindeki materyalleri ve hatta performansçıları ve seyircileri enstruman olarak değerlendirdi.
Mart 2017ʼde Bilgi Music Label etiketiyle, sözleri ve müziği kendine ait olan şarkılarla, Çağdaş Yarman aranjörlüğü ve prodüktörlüğünde ilk EPʼsi “PİK”i yayınladı.

CASA; Perküsyon, Vokal, Buluntu Objeler ve Akustik Alan için Kompozisyon;

Performansçılar (perküsyon/vokal);
Emrah K. Uluğ
Ece Sezgince
Burcu Şener
Oğuzhan Koçak
Berke Köymen
Yıldız Usta
Can Memişoğulları
Elif Gülen Soğuksu
Baran Tekay